ישנן לא מעט שיטות ולא מעט חומרים הניתנים לשימוש בעת איטום גגות הבית. עבודת האיטום היא חשובה מאין כמותה ואינה בבחינת המלצה אלא בגדר חובה. גג שלא יעבור תהליך איטום מלא יסבול במהלך הזמן מחלחול מי גשמים, דליפות, רטיבות, עובש ונזק למבנה. איטום בהתזה הוא בין שיטות האיטום המקובלות ביותר, הן בשל יעילותו והן בשל קלות העבודה.
העוגן איטום גגות, קבלן איטום מורשה ומנוסה מסביר כי איטום בהתזה מתבצע על ידי מכונה ייעודית להתזת חומרי איטום או על ידי משאבת אוויר מתאימה. החומרים המתאימים לשיטת עבודה של איטום בהתזה הם החומרים הנוזליים כמובן, בשונה מאיטום באמצעות יריעות ביטומניות או  יריעות PVC  אולם לא מעט קבלנים ואנשי מקצוע בתחום בוחרים בשיטת איטום בהתזה בנוסף לשיטת האיטום באמצעות פריסת יריעות על הגג, וזאת על מנת להבטיח הגנה כפולה וממושכת שתהיה עמידה לזמן רב. מאור איטום גגות מפרט ואומר כי הנזק שעשוי להיגרם מרטיבות בגג ובקירות המבנה הוא כה יקר ומורכב לתיקון וטיפול, שמוטב להשקיע יותר באיטום הגג ולהבטיח הגנה מקסימלית.
ישנם מספר חומרים המתאימים ביותר לפעולת איטום בהתזה:

  • חומרים אקריליים- חומרים אלה מותאמים במיוחד לגגות רעפים וגגות משופעים וזאת מכיוון שעמידותם במים עומדים היא פחותה. ניתן להשתמש בחומרים אקריליים למטרת איטום בהתזה אך גם לאיטום באמצעות מריחם על הגג.
  • חומרים פולימריים- חומרי איטום נוזליים המתגבשים לכדי חומר גמיש מאוד בעל רמת איטום גבוהה. מותאמים במיוחד לאיטום גגות בטון וניתנים לעבודת איטום בהתזה בנקל.
  • חומרים פוליאוריטנים- מתאימים מאוד לאיטום נקודתי של פגמים בגג או איטום של גגות קטנים וזאת מאחר ומדובר בחומר עמיד מאוד אך בעל תכונות גמישות ברמה נמוכה.
 
העוגן איטום גגות עובד בין שאר השיטות המתקדמות גם בשיטת האיטום בהתזה, הן כשיטת איטום בפני עצמה והן כשיטה משלימה לטכניקות נוספות ומתקדמות לאיטום ובידוד. מאור מגיע עם כל הציוד והמכשור המתקדם ביותר וזאת על מנת להבטיח את האיטום המתאים ביותר על פי צרכי הגג, צורתו, מגבלותיו ומצבו. לעיתים תכנון העבודה וההתאמה חשובה לא פחות מביצוע העבודה.

 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק