בידוד הוא מושג מעולם בעלי המקצוע בתחומי הבניה והשיפוצים ובעצם מתמקד בתורת החומר. על מנת ליהנות מבניה פונקציונאלית יש ללמוד ולדעת לא מעט על החומרים השונים, על השפעתם ועל חיבורם עם חומרים אחרים והתוצאה המתקבלת. כימיה במיטבה, אלא שמדובר בכימיה המתבצעת בתנאי שטח ולא כזאת המוכרת לנו מתנאי מעבדה ובשיעורי הכימיה בבית הספר.

העוגן איטום גגות המומחים בחומרי בידוד ובשיטות העבודה של בידוד גגות ומבנים והגנה עליהם באמצעות חומרים מתקדמים מסביר כי בעת בניה או שיפוץ של מבנה שאלת הבידוד מלווה את הקבלן כבר מתחילת העבודה. הבידוד מתחיל בפעולתו כבר עם הקמת השלד והקורות הראשונות, כאשר הפועלים מושחים את בסיס המבנה בחומרים שנועדו להגן עליהם ולהמשיך בעבודה. גם עם הרמת הקירות נעשה שימוש תמידי בחומרי בידוד, וכמובן בתכנון והקמת הגג. בידוד נכון הוא שיקבע את הטמפרטורה בבית לאורך שנות המגורים בו, וכמובן את עמידותו בפני פגעי מזג האוויר.
איטום הגג בבית הוא בין הפעולות החשובות הקיימות, כאשר מעבר לאיטום הראשוני בעת הקמת המבנה, תידרש חידוש של העבודה ואיטום נוסף מעת לעת. זמן חידוש הפעולה יקבע בהתאם לסוג האיטום וחומרי הבידוד בהם בוצעה העבודה מלכתחילה. ישנן מספר שיטות ומספר חומרים בהם ניתן לבודד ולאטום את הגג, כאשר לא מן הנמנע לשלב שתי שיטות זו בזו על מנת לקבל הבטחה לתוצאה מרבית לאורך זמן. מאור איטום גגות מסביר כי כמעט כל פעולת איטום תעשה את העבודה ברמה הנקודתית, תסייע בהפסקת הנזילה או הבעיה הקיימת, אולם הצלחתו של תהליך בידוד ואיטום אינה נמדדת במידי וברמה הנקודתית, אלא  נמדדת בעמידות לאורך זמן.
בין אם מדובר בשיטה המסורתית של זיפות הגג באמצעות זפת חמה וסיוד בסיד בצבע לבן לאחר מכן, ובין אם בשיטות מתקדמות כמו הלחמת יריעות ביטומניות והצמדתן למשטח הגג על מנת לייצר את הבידוד הרצוי, החשוב ביותר בתהליך הוא המקצועיות והניסיון שמביא עמו בעל המקצוע. החומרים כולם הם איכותיים ומתאימים לבצע פעולות איטום, אלא שההתאמה בין החומר ושיטת העבודה לגג המדובר היא פונקציה של מקצועיות גרידא. לעיתים בחירה בשיטת עבודה שעולה פחות עשויה לעלות בהמשך ביוקר, ובפעמים אחרות דווקא השיטה היקרה והמבטיחה אינה מתאימה לגג המדובר ויש צורך לבחור באופן עבודה אחר.
העוגן איטום גגות הינה חברה לאיטום מן השורה הראשונה בתחום המכיר על בוריין את כל שיטות העבודה, החומרים הקיימים בשוק בתחום ויודע לבצע את ההתאמה על פי הצורך המדויק של הלקוח, על פי מבנה הגג ומצבו לאיטום המתאים ביותר. ביצוע איטום בכל החומרים, החל משיטות מסורתיות כגון זיפות וסיוד גגות, המשך בחומרי איטום פוליאוריטנים משחתיים וכלה בהלחמת יריעות ביטומניות מתקדמות במקצועיות ללא פשרות ובאופן שיבטיח איטום ובידוד בעמידות לאורך זמן, ובאחריות מלאה.

 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק