זיפות גגות היא שיטת עבודה המיועדת לאיטום הגג. בשיטה זאת, הנחשבת מבין השיטות המסורתיות והמיושנות יותר שקיימות, מקבל הגג שכבת זפת עמידה המייצרת בידוד ממי הגשמים ומחום השמש. אלא ש: זיפות גגות היא שיטה שיצא לה שם רע, ככל שהקדמה הביאה אלינו מגוון רחב יותר של חומרים חדשניים ועמידים ובניהם היריעות הביטומניות. העוגן איטום גגות ומבנים, מקצוען בעל ניסיון של שנים בתחום זיפות גגות ואיטום גגות בכל סוגי החומרים, מסביר כי הצלחתו של איטום בזיפות תלויה בעבודה המתבצעת כהלכה ולא בחומרים עצמם.

 העוגן איטום גגות ומבנים עובדים עם כל חומרי האיטום ומכירים היטב את כל שיטות העבודה, ומאמינים כי לכל שיטה לרבות זיפות גגות, יש מקום ומקרים המצדיקים את השימוש בה. הצורך באיטום הוא ברור, ונותר רק לבחור את החומרים והשיטה שייצרו את האיטום בין גג הבית, הסופג את כל פגעי מזג האוויר, לבין פנים הבית שאינו אמור להיות מושפע מכך כלל.
יתרונה הראשון של שיטת זיפות גגות הוא במחירה, שנמוך בעשרות אחוזים ממחירן של יריעות ביטומניות שנחשבות לשיטה יעילה ומתקדמת אך יקרה יותר, אך אין מדובר ביתרונה היחיד. זיפות גגות היא שיטה מסורתית בעלת עשרות שנים בהן נוסתה והוכיחה את עצמה ומשמשת כיום גם כשיטת איטום עיקרית לבתים, אך גם כשיטה משלימה, כאשר מבצעים זיפות כפעולה מקדימה לפעולת איטום נוספת.
העוגן איטום גגות ומבנים ממליצים גם על פעולה משלימה לפעולת זיפות הגג והיא סיוד הגג בסיד לבן הכולל דבקים ארומטיים איכותיים, הזפת היא חומר עמיד וחזק ומבצע פעולת איטום טובה, אולם הסיד העמיד נדרש על מנת להגן על הזפת מפני ימים חמים בהם השמש הקופחת עשויה להמיס את הזפת ולהפוך אותה לדביקה, מסטיקית וגורמת להיווצרות סדקים בגג וכתוצאה מכך נוצרת חדירת מי גשם, הזפת השחורה גם קולטת בנקל את קרני השמש ומתחממת באופן שמשפיע על חום הבית במידה ולא מעניקים לה הגנה נוספת על ידי סיוד גגות.
שיטת העבודה לזיפות נכון של הגג ולהבטחת עמידות טובה לאורך זמן:

     תאור עבודת זיפות גגות בזפת חם ומפרט :
  1. ניקיון יסודי- כאילו היה זה פסח יש לדאוג לגג נקי מחולות, אבק או לכלוכים אחרים, ולהבטיח משטח נקי.
  2. הרמת כל האלמנטים הנמצאים בגג כגון : דודי שמש (קולטים) על אבני אקרשטיין , מזגנים , אנטנות למינהם וכבלים שנדבקו לגג מזיפות שעבר .
  3. איטום נקודתי של סדקים וחורים מקומיים. את האיטום ניתן לבצע בעזרת זפת חמהב-2 שכבות עם יוטה טבולה .
  4. זיפות נקודות החיבור בין הרצפה לקירות. מדובר בנקודות רגישות אליהן עשויים מים לחלחל ועל כן חשוב לזפת אותם היטב ולמתוח ביניהן רצועות יוטה שיעניקו הגנה נוספת.
  5. זיפות כל השטח בזפת חמה תיקנית מסוג 75/25 לפי התקן הישראלי. יש לזפת בצורה אחידה במשקל של 2.5 ק"ג למ"ר, ובסיום הפעולה לזרות מעט חול על הזפת טרם התייבשותה וזאת על מנת להבטיח היצמדות טובה יותר.(לא חובה)
  6. לאחר שהזפת יבשה לחלוטין מומלץ לסייד את הגג בסיד לבן שיעניק כאמור הגנה מיטבית לזפת בתוספת דבקים ארומטיים אקריליים איכותיים.
  7. ובסיום עבודת הזיפות תינתן תעודת אחריות למשך-5 שנים.
 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק