העוגן איטום גגות ומבנים מומחים אמינים, מנוסים ומקצועיים בתחום איטום גגות, מסבירים מהי שיטת האיטום בעזרת יריעות ביטומניות וכיצד יש לבצע זאת בצורה טובה מרבית על מנת להבטיח עמידות ואיטום לאורך זמן. יריעות ביטומניות כשמם כן הם, לא מדובר בחומר למריחה וייבוש על פני הגג, אלא ביריעות העשויות מחומרים איכותיים ועמידים במיוחד, הנפרשות על פני הגג ומייצרות שכבת מגן בין הגג לבין כל גורם חיצוני לרבות פגעי מזג האוויר.

העוגן איטום גגות העובדת כבר שנים רבות בשיטת עבודה זאת, ממליצה לא לקבוע את שיטת האיטום על בסיס יתרונות או חסרונות תיאורטיים, אלא בהתאם לגג הספציפי, למצבו, למיקומו וכמובן למסגרת התקציבית העומדת לטיפול בעניין. יריעות ביטומניות הן שיטת איטום חדשנית המצריכה מיומנות גבוהה והיכרות טובה עם החומר ושיטת העבודה. טרם פרישת יריעות ביטומניות יש לבצע מספר פעולות שיבטיחו את עמידותן ואחזקתן על הגג לאורך שנים רבות.
יריעות ביטומניות מתאימות במיוחד לבצוע פעולת האיטום על גבי גגות ישרים, גגות בטון ועל גבי גגות שבהם בוצעה פעולת איטום באמצעות זיפות. יריעות ביטומניות פחות מתאימות כאשר מדובר בגגות משופעים, בעלי מבנה גיאומטרי שונה, גגות הנושאים עליהם דודי שמש או מוצרי תחזוקה אחרים אשר נאטמו בעזרת חומרי איטום צימנטים הידראוליים. החומרים אלה אינם חומרים סופגים ומשום כך חומר היסוד הביטומני של היריעות לא ייספג לתוכם ואחיזתם תהיה אחיזה חלשה יחסית ולא תעמוד לאורך זמן.
התקנתן של יריעות ביטומניות כאמצעי בידוד יכול להוות כחומר בידוד בפני עצמו אך ניתן גם למתוח את היריעות לאחר פעולת בידוד אחרת באמצעות חומרים מסוימים, בניהם כפי שהוזכר כאן זיפות הגג, אך ניתן גם באמצעות איטום הגג בחומרים נוספים, וזאת על מנת להבטיח את תוצאת האיטום הטובה ביותר שתחזיק מעמד לאורך זמן.
היה ומדובר בחידוש האיטום, ניתן לפרוש ולמתוח יריעות ביטומניות גם על גבי יריעות קודמות, ובתנאי שמבצעים עבודת הכנה כהלכתה על מנת למנוע נפיחויות והדבקה שאינה מושלמת. שיטה זו נועדה לחסוך את פעולת ההסרה של היריעות הקודמות, אולם לעיתים עדיף פשוט לעשות זאת, על מנת לא לסכן את הצלחתה של העבודה החדשה. העוגן איטום גגות ומבנים מסבירים כי מתיחת היריעות הביטומניות על גבי יריעות קודמות אינו מעניק שכבת הגנה נוספת אולם עשוי לפגוע בהיצמדות היריעות החדשות למשטח ולפגוע בפעולת האיטום.
את היריעות מצמידים למשטח באמצעות פעולות הלחמה. פעולות אלה מצריכות רמת מיומנות גבוהה ודיור רב ויש לוודא כי בעל מקצוע מנוסה בתחום מבצע אותן, שאחרת עלותו של חומר יקר ואיכותי עשויה לרדת לטמיון בשל התקנה לא נכונה שאפשרה חדירה של בועות אויר ובהמשך מים, גרימת נזילות ופגמים נוספים אותם נועדה פעולת איטום הגג למנוע מלכתחילה. לא כל בעל מקצוע בתחום האיטום מורשה ויודע לעבוד עם יריעות בכלל ויריעות ביטומניות ובפרט.


להלן מפרט עבודה ביריעות ביטומניות:

  1. נקיון יסודי של הגג ברמה יסודית ביותר 
  2. הרמת כל האלמנטים שבגג כגון : דודי שמש (קולטים) על אבני אקרשטיין , מזגנים , אנטנות , כבלים דבוקים לגג וכל גורם מפריע.
  3. פתיחת נקזים והרחבתם ע"י פטישון חשמלי ו/או ידני בכדי לאפשר זרימת מים חופשית לנקזים.
  4. השלמת חלקי בטון במידת הצורך ולפי מצב הגג
  5. התזת פריימר יסוד מסוג ביטומני תיקני לכל שטח הגג במשקל של 350 ג'ר למ"ר ( ייבוש כ-24 שעות ו/או במגע יד )
  6. ביצוע הלחמת יריעות ביטומניות תיקניות 5 מ"מ או 4 מ"מ עם ציפוי אגריגאט לבן כהגנה מפני קרני השמש החודרות UV, יש לציין שיש חפיפה של כ-10 ס"מ בין חיבורי היריעות בכדי לאבטח איטום מושלם לאורך שנים.
  7. התקנת יריעות חיפוי מסביב לגג (רולקות) עד לגובה הפאנלים ו/או עד-15 ס"מ .
  8. מריחת חומרי איטום פולימריים במקומות הנחוצים כגון : צנרות חודרות ועוד לגימור עבודה מושלמת.
  9. תעודת אחריות למשך 10 שנים תינתן בגמר העבודה .
 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק